افراد سیگاری تا 80 درصد بیشتر مستعد ابتلا به ویروس کرونا هستند

⏱ زمان مطالعه: 2 دقیقه
به این نوشته امتیاز دهید.

بر اساس مطالعه ای که توسط دانشگاه آکسفورد انجام شد، افراد سیگاری 80 درصد بیشتر از افراد غیر سیگاری در بیمارستان با کرونا مثبت بستری می شوند.

داده ها به طور کلی 421،469 نفر را شامل می شود. از این موارد:

  • 3/2 درصد از آنها تست PCR را انجام دادند.
  • 0.4 of از این موارد مثبت بود.
  • 0.2 درصد از آنها برای کرونا نیاز به بستری شدن داشتند.
  • 0.1 درصد از آنها به دلیل COVID-19 فوت کردند.
  • وقتی صحبت از وضعیت سیگار کشیدن شد:
  • 59 درصد هرگز سیگار نکشیده بودند.
  • 37 درصد افرادی بودند که سیگار را ترک کرده بودند.
  • 3 درصد نیز همچنان سیگار مصرف می کردند.

سیگاری های فعلی 80 درصد بیشتر در بیمارستان بستری می شدند و به طور قابل توجهی بیشتر از افراد غیرسیگاری جان خود را از دست می دادند.

سیگاری های با مصرف بالا که بیش از 20 نخ سیگار در روز می کشیدند، 6.11 برابر بیشتر از افرادی که هرگز سیگار نکشیده بودند، جان خود را از دست می دادند.

تجزیه و تحلیل همچنین نشان داد افرادی که استعداد ژنتیکی برای سیگاری بودن دارند 45 درصد خطر عفونت بیشتر و 60 درصد خطر بستری شدن بیشتر دارند.

دکتر اشلی کلیفت، محقق ارشد در پادکستی گفت: “نتایج ما به شدت نشان می دهد که سیگار کشیدن با خطر ابتلا به کووید ارتباط دارد و همانطور که سیگار کشیدن بر خطر بیماری های قلبی، سرطان های مختلف و همه آن شرایط دیگر تاثیر می گذارد. می دانید که سیگار کشیدن با آن ارتباط دارد، به نظر می رسد که برای کرونا یکسان است. بنابراین اکنون ممکن است زمان خوبی برای ترک سیگار باشد. “

این نتایج با مطالعات قبلی که یک اثر محافظتی سیگار کشیدن در برابر COVID-19 را پیشنهاد کرده اند، در تضاد است. در سرمقاله علمی، دکتر آنتونی لاورتی و دکتر کریستوفر میلت از کالج امپریال لندن، نوشتند: “این ایده که سیگار کشیدن ممکن است انسان را در برابر کرونا محافظت کند همیشه یک ایده غیرممکن بود.”

در تحریریه دکتر مایکو سعی بر آنست تا همیشه سه نکته : کاربردی بودن ، جامع بودن و مخاطب محور بودن نوشته ها، در اولویت قرار گیرد. با ما همراه باشید تا آنچه در حوزه سلامت به آن نیاز دارید را بدانید.:)

دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

guest
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها