bars

ورود

نوبت دهی اینترنتی بیهوشی

مرتب سازی نتایج جستجو

محبوب ترین

تعداد مراجعه

نوبت دهی اینترنتی متخصص بیهوشی

search icon
همه
نوبت دهی حضوری
ویزیت آنلاین

سایر تخصص ها

نوبت دهی اینترنتی دکتر متخصص بیهوشی

متخصص بیهوشی در یکی از تخصص های رشته ی پزشکی تحصیل کرده که بسیار مهم و حائز اهمیت است. این رشته عمدتا در اعمال جراحی، برای بیهوش کردن افراد و فراهم کردن شرایط مناسب برای عمل کاربرد دارد. برای دسترسی به بهترین پزشکان متخصص بیهوشی می توانید به دکترمایکو مراجعه کنید و نزدیکترین نوبت را برای خود ثبت کنید.

decorIcon
ثبت نوبت سریع و ارزان

ثبت نوبت مقرون به صرفه و راحت از طریق گوشی همراه/لب تاپ متصل به اینترنت

decorIcon

انتخاب مطمئن پزشک برتر

امکان مقایسه خدمات و امتیازات پزشکان براساس نظر سایر بیماران پیش از ثبت نوبت

decorIcon

پشتیبانی همیشه همراه!

اطلاع رسانی پشتیبانی دکترمایکو درصورت ایجاد مشکل در مورد تاخیر یا لغو نوبت بیمار

متخصص بیهوشی چه کسی است؟

دکتر بیهوشی، پزشک فارغ التحصیل رشته ی بیهوشی است. اتاق عمل هر بیمارستان، یک مسئول کل بیهوشی دارد که وی تیمی از متخصصان بیهوشی را رهبری و مدیریت می کند تا اعمال جراحی مختلف به خوبی مراحل خود را طی کنند. متخصصان بیهوشی مسئول مراقبت از بیماران قبل از جراحی، حین جراحی و بعد از جراحی (ریکاوری)، برای اطمینان از بالاترین سطح ایمنی بیمار هستند. متخصصان بیهوشی عمدتاً در اتاق عمل بیمارستان کار می کنند؛ اگرچه ممکن است در کلینیک ها، مراکز جراحی سرپایی، مطب های پزشکی خصوصی یا مؤسسات دانشگاهی (به عنوان استاد رشته ی بیهوشی) نیز فعالیت کنند. علاوه بر این، وی می تواند در مدیریت درد و مراقبت های ویژه (ICU) نیز تخصص داشته باشد.

شما می توانید با ثبت نوبت از متخصصان بیهوشی در دکترمایکو، سوالات خود را در زمینه ی مدیریت مشکلات احتمالی پس از بیهوشی به صورت حضوری و آنلاین بپرسید.

نوبت دهی متخصص بیهوشی

متخصص بیهوشی چه وظایفی دارد؟

زمینه اصلی تخصص دکتر بیهوشی، مراقبت از بیهوشی بیماران تحت عمل جراحی و در عین حال نظارت بر علائم حیاتی بیمار و پرفیوژن (چرخش خون) قلبی ریوی است. قبل از ثبت نوبت متخصص بیهوشی وظایفی را که یک پزشک بیهوشی برعهده دارد برای شما شرح داده ایم. وظایف متخصص بیهوشی عبارتند از:

 • بررسی و تفسیر نتایج آزمایشگاهی حین عمل
 • پایدار نگه داشتن علائم حیاتی بیمار در طی مراحل تهاجمی
 • اطمینان از عملکرد درست سیستم درد، حافظه و توان عضلانی بیمار
 • اطمینان از مراقبت مناسب از بیمار پس از جراحی

وظایف دکتر بیهوشی قبل از جراحی

متخصص بیهوشی قبل از جراحی، ارزیابی قبل از عمل بیمار را انجام می دهد. بسته به نوع جراحی که باید انجام شود و ماهیت آن (عمل اورژانسی یا غیر اورژانسی)، ممکن است سوالاتی در مورد سابقه ی بیمار و هرگونه تجربه ی قبلی در مورد بیهوشی بپرسند و همچنین نتایج آزمایشگاهی را بررسی کنند. در همه ی موارد، هدف حصول اطمینان از این امر است که عمل جراحی به ایمن ترین شکل ممکن انجام می شود. نکته ی دکتر این است که مدل بیهوشی افراد مختلف از هم متفاوت است؛ بنابراین دکتر بیهوشی بعد از ارزیابی بیمار و بررسی شرایط او، برنامه ی بیهوشی مناسب با وی را انتخاب و اجرا می کند.

وظایف متخصص بیهوشی حین جراحی

در اتاق عمل، دکتر بیهوشی مسئول ایمنی و رفاه بیمار در طول جراحی است. وظایف اصلی وی در طول جراحی عبارتند از:

 • ارزیابی پزشکی مستمر بیمار
 • کنترل درد و سطح هوشیاری بیمار
 • نظارت و کنترل علائم حیاتی بیمار، از جمله ضربان قلب، ریتم تنفس، فشار خون، دما و تعادل مایعات بدن

وظایف دکتر بیهوشی بعد از جراحی

پس از جراحی، بیماران به بخش مراقبت های پس از بیهوشی یا بخش ریکاوری منتقل می شوند. در بخش ریکاوری، پرستاران، متخصصان بیهوشی و سایر پزشکان به نظارت بر وضعیت بیمار و اثرات بیهوشی ادامه می دهند. آن ها همچنین اقداماتی را برای به حداقل رساندن درد بیمار پس از کاهش اثرات بیهوشی، انجام می دهند.

متخصص بیهوشی و مدیریت درد

دکتر بیهوشی برای مدیریت درد حین و بعد از جراحی آموزش دیده است. درد جراحی یا درد پس از آسیب معمولاً به عنوان درد حاد شناخته می شود که معمولاً با گذشت زمان و با بهبودی شرایط بیمار رفع می شود. دردی که بیشتر از حد انتظار باقی بماند، به عنوان درد مزمن شناخته می شود که می تواند به تروما (مانند آسیب عصبی) یا بیماری (مانند سرطان یا دیابت) مرتبط باشد. برخی از متخصصان بیهوشی یک سال اضافه تر آموزش تخصصی طی می کنند و گواهینامه ی پزشکی طب درد را نیز دریافت می کنند. پس از آن، آن ها واجد شرایط منحصر به فرد برای مدیریت و کمک به بیماران مبتلا به درد حاد و مزمن هستند.

با دریافت نوبت دکتر متخصص بیهوشی از طریق دکتر مایکو، از مزایایی همچون راحتی و سرعت بالای دریافت نوبت آنلاین و  همچنین پشتیبانی 24 ساعته جهت رفع مشکلات حین نوبت گیری بهره مند شوید.

چگونه یک پزشک متخصص بیهوشی در درمان علائم درد مزمن کمک می کند؟

تخصص دکتر بیهوشی در زمینه ی طب درد، اغلب مربوط به درد مزمن است. تسکین درد را می توان با روش های مختلفی (و نه فقط از طریق دارو) انجام داد. متخصص بیهوشی معمولاً اقداماتی را برای کاهش این مشکل در بیمار بدون انجام عمل جراحی انجام می دهد؛ زیرا جراحی اغلب آخرین راه‌حل برای مراقبت از درد مزمن است. برخی از روش های درمان درد مزمن که این متخصص ممکن است از آن ها استفاده کند عبارتند از:

 1. فیزیوتراپی

تمرینات پزشکی خاص که بر تقویت یا کشش عضلات برای کاهش درد تمرکز دارند.

 1. تغییرات سبک زندگی

تعییراتی مهم و به ظاهر ساده که ممکن است به کاهش درد مزمن کمک کنند.

 1. مداخله ی جراحی

عمل جراحی معمولاً به عنوان آخرین راه حل استفاده می شود؛ زیرا یک راه حل تهاجمی برای بیمار است و ممکن است با خطرات زیادی برای بیمار همراه باشد.

متخصص بیهوشی چه نوعی از بیهوشی را انجام می دهد؟

چهار دسته ی کلی از بیهوشی وجود دارد که متخصصان بیهوشی ممکن است در طی یک عمل جراحی ارائه دهند. این چهار دسته عبارت اند از:

 1. بیهوشی عمومی

بیهوشی عمومی نوعی بیهوشی است که برای یک جراحی بزرگ استفاده می شود. تحت بیهوشی عمومی، بیمار گیرنده ی هوشیاری خود را از دست می دهد. این اقدام مستلزم این است که بیمار انتوبه (اقدامی برای اعمال تنفس مصنوعی) شود.

 1. بیهوشی آرام ‌بخشی تحت نظارت

بیهوشی آرام‌ بخشی تحت نظارت برای جراحی‌ های کمتر تهاجمی استفاده می‌شود اما همچنان نیاز به نظارت توسط متخصص بیهوشی دارد. نمونه‌هایی از شرایطی که در آن از آرام‌ بخشی تحت نظارت استفاده می‌شود شامل کولونوسکوپی و ازوفاگوگاسترودئودنوسکوپی (EGDs) است.

 1. بی حسی منطقه ای

با بی حسی منطقه ای، بیمار بیدار است اما در ناحیه ی وسیعی از بدن بی حس می شود. این کار برای کاهش درد بیمار در طول یک جراحی یا یک عمل جزئی انجام می شود. شرایطی که در آن از بی حسی منطقه ای استفاده می شود شامل زایمان و اعمال جزئی است.

 1. بی حسی موضعی

بی حسی موضعی کمترین مقدار بی حسی است که برای کاهش درد بیمار استفاده می شود. با بی حسی موضعی بیمار بیدار است چراکه مقدار کمی از داروی بی حسی به بدن او تزریق می شود. بسیاری از پزشکان از جمله پزشک خانواده، پزشکان فوریت های پزشکی (اورژانس)، پزشکان داخلی و... ، از بی حسی موضعی برای کاهش درد بیمار استفاده می کنند.

در صورتی که نیاز به مشورت با پزشک متخصص بیهوشی دارید می توانید به راحتی از طریق سامانه ی دکتر مایکو اقدام کنید تا به راحت ترین شکل نوبت اینترنتی خود را برای ویزیت حضوری، تصویری، متنی و تلفنی برقرار کنید.

مشاهده بیشتر

سوالات پر تکرار

نوبت دهی اینترنتی دکتر متخصص و فوق تخصص بیهوشی، در دکترمایکو چگونه است؟

دکتر متخصص و فوق تخصص بیهوشی، چه بیماری هایی را درمان می کند و چه وظایفی دارد؟