روغن پالم و اسید های چرب به گسترش سرطان کمک میکنند

⏱ زمان مطالعه: 2 دقیقه
به این نوشته امتیاز دهید.

برخی از اسیدهای چرب برای سلامتی ضروری هستند، اما تغییر متابولیسم و ​​جذب اسیدهای چرب یکی از مشخصه های بیماری های وخیم است.

اسیدهای چرب اشباع شده مانند اسید پالمیتیک، موجود در روغن، می توانند تومورهای سرطانی را تقویت کنند.

اسیدهای چرب (FAs) بلوک های اصلی سازنده چربی در بدن ما و غذایی است که می خوریم. آنها می توانند به عنوان سوخت برای مسیرهای سوخت و ساز بدن عمل کنند.

سه نوع اصلی اسید چرب وجود دارد که بر اساس شیمی آنها طبقه بندی می شوند:

  1. اسیدهای چرب تک غیر اشباع، که باعث کاهش خطر بیماری قلبی و عروقی هستند
  2. اسیدهای چرب غیر اشباع چندگانه، که بدن را در برابر زوال عقل و بیماری عروقی قلب محافظت می کنند
  3. اسیدهای چرب اشباع شده و چربی های ترانس که باعث افزایش خطر بیماری عروقی قلب میشوند

بیش از 20 نوع اسید چرب در غذاها وجود دارد و به گفته انجمن سلامتی قلب، “برای سلامتی، اکثر چربی هایی که می خورید باید غیر اشباع باشند” در مقابل مردم باید از چربی های اشباع یا ترانس، اجتناب کنند.

نقش اسید های چرب

سلول های سرطانی می توانند متابولیسم خود را برای تولید انرژی مورد نیاز برای رشد و بقای نهایی خود تغییر دهند. سوخت و ساز اسید های چرب نقش مهمی در تامین انرژی و پیشرفت سرطان دارد.

اکنون یک مطالعه نشان داده است که اسید پالمتیک، یک اسید چرب موجود در روغن، که یک عنصر رایج در کیک، بیسکویت و شکلات است، می تواند گسترش سرطان را افزایش دهد.

طبق یک مطالعه قبلی، از سال 2019، بیش از 65 درصد از مرگ و میرهای ناشی از سرطان تومور، اسید های چرب به عنوان یک علت ثبت شده بودند.

مطالعات و آزمایشات جدید، به دنبال این هستند که بفهمند آیا اسیدهای چرب مختلف باعث ایجاد تغییراتی می شوند که خطر سرطان را افزایش می دهد – و اگر چنین است، چگونه؟

دکتر سالوادور آزنار بنیتا، از موسسه تحقیقات زیست پزشکی، در بارسلون، این تحقیق را رهبری کرد. این تیم سلول‌های سرطانی دهان و پوست انسان را در معرض سه ماده غذایی حاوی اسید پالمیتیک، اسید اولئیک و اسید لینولئیک قرار دادند. پس از 4 روز قرار گرفتن در معرض این اسید های چرب، محققان، آزمایشات روی نمونه نده را آغاز کردند. تعدادی موش که رژیم غذایی معمولی همراه با این اسید های چرب را دریافت کردند.

هیچ یک از اسیدهای چرب باعث تشدید سرطان نشدند، اما اسید پالمیتیک، اصلی ترین اسید چرب اشباع شده، باعث افزایش رشد ژن های مرتبط با سرطان و اندازه ضایعات سرطانی موجود شد.

اسید های چرب ممکن است بسته به نوع تومور متفاوت باشد. به عنوان مثال، در این مطالعه، اسید اولئیک از گسترش هر دو سرطان دهان و پوست جلوگیری می‌کند، اما مطالعات قبلی نشان می‌دهد که این اسید باعث افزایش سرطان دهانه رحم می‌شود.

در تحریریه دکتر مایکو سعی بر آنست تا همیشه سه نکته : کاربردی بودن ، جامع بودن و مخاطب محور بودن نوشته ها، در اولویت قرار گیرد. با ما همراه باشید تا آنچه در حوزه سلامت به آن نیاز دارید را بدانید.:)

دیدگاه خود را بنویسید

لطفا دیدگاهتان را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید.