بهترین کرم ضد آفتاب چیست؟ انتخاب بهترین ضد آفتاب های رنگی و بی رنگ برای انواع پوست

⏱ زمان مطالعه: 8 دقیقه
4.5/5 - (2 امتیاز)

بهترین کرم ضد آفتاب مختص خود را پیدا کرده اید؟ از اهمیت استفاده از کرم ضد آفتاب باخبرید؟ با وجود نور خورشید وقتی برای پیاده روی، تفریح یا حتی برای شنا کردن می رویم قطعا در معرض نور و اشعه آن قرار خواهیم گرفت. وظیفه ی کرم ضد آفتاب تشکیل لایه ای بر روی پوست بدن از جمله صورت است تا از تابش مستقیم نور خورشید به پوست جلوگیری شود. ضد آفتاب اشعه های مضر را جذب و مانع از ورود آن ها به داخل پوست می شود. گفته می شود که انواع ضد آفتاب های خوب می توانند تا ۹۷ درصد از ورود اشعه ی مضر خورشید جلوگیری کنند بنابراین پس از استفاده ی بهترین کریم ضد آفتاب با خیال راحت می توانید از آفتاب لذت ببرید و همواره به اندازه ی کافی ویتامین دی مورد نیاز بدن را از نور آن دریافت کنید. در ادامه با دکتر مایکو همراه باشید تا بیشتر با اهمیت یافتن بهترین ضد آفتاب، ویژگی های آن، بهترین ضدافتاب برای کودکان با توجه به نوع پوست آشنا شویم.

بهترین کرم ضد آفتاب

 اهمیت استفاده از بهترین ضد آفتاب ها

امروزه به دلیل آلودگی هوا و گرم شدن کره ی زمین، لایه ی اوزون در حال نازک و سوراخ شدن است و همین موضوع باعث تابش بیشتر اشعه ی خورشید شده است. درست است که نور خورشید ویتامین دی بدن ما را تامین می کند، اما اشعه های مضر آن، امروزه بیشتر از هر زمانی پوست انسان را تحت تاثیر قرار می دهد. مشکلاتی مثل سرطان های پوستی و چین و چروک عواملی اند که تابش این اشعه ها برای انسان به دنبال دارد. این موضوع به خوبی نشان دهنده ی اهمیت استفاده از بهترین کرم ضد آفتاب مخصوص هر فرد است.

ویژگی های یک ضد آفتاب خوب

به نظر شما بهترین ضدآفتاب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ در ادامه با این ویژگی ها آشنا می شویم.

ویژگی های بهترین ضد آفتاب ها

sun protection factor (spf) مهمترین ویژگی بهترین کرم ضد آفتاب

اس پی اف میزان زمانی که ضد آفتاب می تواند از پوست ما در برابر خورشید محافظت کند را نشان می دهد. به توضیح ساده مثلا ضد آفتابی که دارای اس پی اف ۵۰ باشد، می تواند زمان سوختن پوست در مقابل آفتاب را تا ۵۰ برابر با زمان یکسانی که بدون استفاده از ضد آفتاب در مقابل تابش هستیم کاهش دهد.

فیزیکی یا شیمیایی بودن

ضد آفتاب هایی که اصطلاحا فیزیکی نامیده می شوند به داخل پوست نفوذ نمی کنند و تاثیر منفی روی پوست نخواهند گذاشت. اما ضد آفتاب های شیمیایی به داخل پوست نفوذ کرده و باعث بالا رفتن ریسک ابتلا آلرژی و مشکلات پوستی می شوند که طبیعتاً برای پوست های حساس این احتمال بالاتر خواهد رفت. بنابراین بهتر است حتما از ضد آفتاب فیزیکی و غیر قابل نفوذ استفاده کنیم.

تاریخ مصرف، قیمت و برند بهترین کرم ضد آفتاب

منظور از برند این نیست که برند معروف و گران  تر تاثیر بیشتری دارد چون این طور نیست و شما می توانید با قیمت مناسب، یک ضد آفتاب خوب تهیه کنید. موضوع اصلی معتبر بودن و استاندار بودن شرکت است. از تاریخ مصرف غافل نشویید، به خصوص در برند هایی که از خارج وارد می شوند. اگر از تاریخ مصرف ضد آفتاب بگذرد یا حتی نزدیک به پایان تاریخ باشد، ممکن است دیگر تاثیر خود را از دست داده باشد.

رنگ و مواد موجود در ضد آفتاب

برای رنگ های مختلف پوست، ضد آفتاب های رنگی وجود دارد که اگر نمی خواهید بعد از استفاده اثری از مصرف ضد آفتاب باقی بماند بهتر است از ضد آفتاب های بی رنگ استفاده و یا رنگ آن را مطابق با پوست خود انتخاب کنید. به مواد داخل آن توجه داشته باشید تا اگر به الکل یا ماده ی دیگری حساسیت دارید، مشکلی بعد از استفاده رخ ندهد.

رنگ و مواد موجود بهترین کریم ضد آفتاب

تاثیر نوع پوست در انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب

هر ماده ای که برای پوست صورت، بدن و سر استفاده می شود باید با آن سازگار باشد. این موضوع برای ضد آفتاب بسیار حائز اهمیت است، چراکه بیشتر برای پوست صورت استفاده می شود و عدم سازگاری آن می تواند باعث بروز مشکلاتی شود که زیبایی صورت را تحت تاثیر قرار می دهد. در ادامه به توضیح بیشتر در این باره خواهیم پرداخت.

بهترین کرم ضد آفتاب برای هر نوع پوست

پس از شناخت نوع پوست (که راهنمای آن در مقاله ی پوست و مو در دسترس شماست) خود می توانیم ضد آفتاب مناسب پوستمان را پیدا کنیم. این موضوع باعث می شود تا ضد آفتاب تاثیر بیشتری داشته باشد. پس از شناخت پوست باید بدانید هر نوع پوست نیازمند چه نوع ضد آفتابی می باشد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. البته باید به این نکته هم توجه داشته باشید که میزان تابش نور و عوامل محیطی نیز که می خواهیم در آن جا از ضد آفتاب استفاده کنیم در این موضوع دخیل است.

بهترین کرم ضد آفتاب برای هر نوع پوست

انواع بهترین کرم ضد افتاب را بشناسید

انواع مختلفی از ضد آفتاب ها وجود دارند که هر کدام به نوبه ای وظیفه ی محافظت از پوست را انجام می دهند. برای شرایط مختلف و پوست های متفاوت ضد آفتاب های گوناگونی در بازار وجود دارد که هدف از تولید همه ی آن ها محافظت هرچه بیشتر از پوست است. نکته ی خوبی که در انواع ضد آفتاب های امروزی وجود دارد چند مزیتی بودن آنهاست که می توانند علاوه بر محافظت از پوست وظیفه ی مرطوب کننده و آب رسانی را نیز انجام دهند. به صورت کلی سه دسته ضد آفتاب وجود دارد که شامل رنگی، بدون رنگ و ضد آب است.

ضد آفتاب رنگی

امروزه انواع مختلفی از ضد آفتاب ها از نظر رنگ تولید شده است تا علاوه بر محافظت از پوست، نیازهای دیگر شما نیز برآورده شود. مهم ترین چیزی که باعث می شود بسیاری از افراد از جمله بانوان از استفاده ی ضد آفتاب در بعضی اوقات صرف نظر کنند رنگ ضد آفتاب است. امروزه ضد آفتاب هایی در رنگ های متنوع ساخته شده اند تا بتوانند هرچه بیشتر با پوست شما تطبیق پیدا کرده و همچنین شما را از استفاده از کرم پودر و انواع لوازم که برای پایه ی آرایش صورت استفاده می کنید بی نیاز کنند. «بهترین کرم ضد آفتاب رنگی»، ضد آفتابی است که مواد تشکیل دهنده ی آن با پوست شما سازگار باشد و رنگ طبیعی پوست را از حالت عادی خارج نکند.

ضد آفتاب بدون رنگ

این نوع برای افرادی که از ضد آفتاب متنفر هستند بسیار گزینه ی مناسبی است چون بعد از استفاده هیچ اثری از خود برجای نمی گذارد و دارای دو نوع شیمیایی و طبیعی است. نوع طبیعی آن رنگی متمایل به سفید شیری دارد که پس از استفاده، اثری از خود برجای نمی گذارد. اما نوع دوم، کاملا شبیه یک ژل شفاف است که در گونه های مختلفی مثل اسپری و کرم تولید می شود.

بهترین کرم ضد آفتاب برای کودکان کدام است؟

به علت نازک بودن پوست، عدم استفاده از ضد آفتاب می تواند باعث بروز بیماری و عارضه هایی در سنین بالاتر شود که به مرور نمایان می شوند. پوست اکثر کودکان در دسته ی پوست های حساس قرار می گیرد بنابراین کودکان بیشتر از بقیه در معرض آفتاب سوختگی قرار دارند. ضد آفتاب هایی که مخصوص کودکان باشد در بازار موجود است اما در هر حال نکاتی وجود دارد که حتما باید قبل از خرید به آن ها توجه داشته باشید تا علاوه بر تاثیر مثبت، تاثیر منفی روی پوست آنان نداشته باشد.
نکته: سن نوزادان باید بیشتر از شش ماه باشد تا بتوان از ضد آفتاب استفاده کرد.

بهترین کرم ضد آفتاب برای کودکان کدام است؟

بهترین کرم ضد آفتاب های مقاوم در برابر آب

در واقع این باور که یک ضد آفتاب مقاوم در برابر آب و تعریق است اشتباه است چون چنین محصولی وجود ندارد. هدف از استفاده از اصطلاح ضد آب این است که در برابر برخورد با آب به راحتی از بین نمی روند و زمانی بین چهل تا هشتاد دقیقه بر روی پوست باقی خواهند ماند که این زمان نسبت به بقیه ی ضد آفتاب ها بیشتر است. حتی برای مواقعی که مجبور هستید زمان بیشتری را در معرض تابش قرار بگیرید اگر می خواهید خیالتان راحت تر باشد، این نوع ضد آفتاب برای شما بسیار مناسب است.

کدام مدل بهترین کرم ضد آفتاب است؟ تاثیر متفاوت یا شکل متفاوت؟

بهترین ضد آفتاب خود را می توانید از میان انواع مدل های تولید شده از کرم ضد آفتاب شامل کرمی، ژل، اسپری، رولی و پودری انتخاب کنید.

 ضد آفتاب کرمی

شناخته شده ترین نوع ضد آفتاب، کرمی است که انواع مختلفی از آن ساخته شده است. به گفته ی دانشمندان نوع لوسیونی یا کرمی ضد آفتاب می تواند لایه ضخیم تری نسبت به بقیه ضد آفتاب ها ایجاد کند. همین طور برای کسانی که پوست آن ها نسبت به الکل حساسیت دارد، این نوع مناسب تر است چون نسبت به بقیه الکل کمتری داشته و یا فاقد آن است. از لحاظ اقتصادی نیز این نوع ضد آفتاب در دسترس و ارزان تر از بقیه انواع آن است.

بهترین ضد آفتاب کرمی

ژل ضد آفتاب

خاصیت این نوع ضد آفتاب بر پایه ی ژل یا آب بودن آن است که موجب شده تا رنگ آن شفاف باشد که همین موضوع می تواند برای بسیاری مجاب کننده باشد چراکه بعضی از ضد آفتاب ها که به اشتباه آن ها را خریداری می کنیم رنگ به شدت سفیدی دارند که باعث ظاهری غیر عادی می شود. این نوع ضد آفتاب بعد از استفاده اثری از خود بر جای نمی گذارد و نا گفته نماند که این ژل ها فاقد روغن بوده و برای پوست های چرب پتانسیل بهترین کرم ضد آفتاب بودن را دارد.

اسپری ضد آفتاب

استفاده از اسپری ضد آفتاب زمان کمتری از ما خواهند گرفت. اما باید توجه داشت تنفس آن می تواند برای کودکان و افرادی که ریه حساسی دارند مضر باشد. به همین دلیل بهتر است در فضای باز بر روی دستان و نقاطی از بدن که در معرض تابش هستند اسپری کنید. برای افرادی که بدنی پر مو دارند این نوع از ضد آفتاب راه حلی است تا بتوانند پوست خود را در مقابل آفتاب محافظت کنند. همین طور برای خانم هایی که نمی خواهند در آرایش آن ها تغییری ایجاد شود به عنوان گزینه ی خوبی برای بهترین کرم ضد آفتاب توصیه می شود اما باید حتما مراقب تنفس نکردن آن باشند.

بهترین ضدافتاب اسپری

ضد آفتاب پودری

معمولا برای تاثیر هر چه بیشتر ضد آفتاب و نوعی تمدید کننده ی ضد آفتاب استفاده می شود. یعنی پس از زمانی که از ضد آفتاب کرمی استفاده می کنیم، می توانیم از ضد آفتاب پودری مجدد روی آن استفاده کنیم. همین طور برای قسمت های مستعد آفتاب سوختگی مانند نوک بینی، قسمت بالای پیشانی و وسط صورت که تعریق بیشتری دارند و سریع تر پوشش ضد آفتابشان از بین می رود، ضد آفتاب پودری می تواند بهترین ضد آفتاب ممکن باشد.

بهترین کرم ضد آفتاب رولی

رولی، نوع دیگری از ضد آفتاب ها که جامد است و بیشتر برای کوهنوردان و ورزش کارانی که در معرض آفتاب بیشتری نسبت به بقیه هستند مناسب است چراکه لایه ی ضخیم تری روی پوست ایجاد می کند، راحت استفاده می شود و در هوای گرم آب نمی شود یا اصطلاحا نمی ماسد. همینطور برای جلوگیری از سوختن دست ها و گوش ها می تواند برای کسانی که زیاد رانندگی می کنند بهترین ضد آفتاب ممکن باشد.

و در پایان…

در رابطه با موضوع استفاده از بهترین کرم ضد آفتاب در ایران احتیاج به فرهنگ سازی بیشتر است. متاسفانه بسیاری از افراد این موضوع را بی اهمیت شمرده و حتی کسانی که از ضدافتاب استفاده می کنند را مسخره می کنند. اما باید بدانیم که استفاده از بهترین کرم ضدآفتاب در شرایط جوی امروزی بیشتری از هر زمانی ضروری است به خصوص برای کودکان. امید است با ارائه ی این مقاله، دانش و آگاهی بیشتری در این زمینه به شما مخاطب گرامی منتقل کرده باشیم. در مقاله های بعدی برند و قیمت انواع ضد آفتاب را به چالش خواهیم کشید و از همراهی شما خرسند خواهیم شد.

منبع:

https://www.aad.org/

انواع مدل های ضد افتاب چیست؟

 برای خرید بهترین کرم ضد آفتاب می توانید ضد آفتاب های کرمی، ژل، اسپری، پودری و رولی را بررسی کنید.

بهترین کرم ضد آفتاب برای کودکان کدام است؟

برای پوست کودکان که حساس است لازم است که بهترین انتخاب را از میان ضدافتاب های طبیعی، با اس پی اف 30 یا کمتر، فاقد الکل و مواد عطری (تا باعث آلرژی نشود) و ضد آب داشته باشید.

قدرتمندترین وسیله ی جهان رسانه است، پس می کوشم تا از آن برای بهبود زندگی بشر استفاده کنم و فردی تاثیر گذار باشم. با دانش است فخر، نه با ثروت و عقار تنها هنر تفاوت انسان و چارپاست

8 دیدگاه

    • افراد معمولا کرم رو به این دلیل که لایه ی ضخیم تری از ضد آفتاب روی پوست قرار می ده ترجیح می دن. البته شما ممکنه بعد از تجربه ی استفاده از بقیه ی انواع به نتیجه ی متفاوتی برسید. خوشحال می شیم که تجربه ی خودتون رو با ما در خصوص مدل بهترین ضد آفتابی که استفاده کردید در میون بذارید.

    • اکثر افرادی که از مدل های مختلف استفاده کردن باز هم کرمی رو بهترین کرم ضد آفتاب می دونن.

  1. من خیلی ضد آفتاب های مختلف استفاده کردم و بهترینش کرمی بوده. البته که اسپری هم خوب بود اما بیشتر حالت مکمل داره.

دیدگاه خود را بنویسید

لطفا دیدگاهتان را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید.