طبق تحقیقات فاش شده اینستاگرام برای نوجوانان آسیب زننده است

⏱ زمان مطالعه: 2 دقیقه
به این نوشته امتیاز دهید.

سناتورهای آمریکایی روز پنجشنبه از شرکت فیس بوک برای بی ملاحظگی در حفاظت بهتر از کاربران جوان در برنامه های خود انتقاد کردند و تحقیقات داخلی فاش شده که نشان داد این غول رسانه های اجتماعی از نحوه آسیب رساندن برنامه اینستاگرام به سلامت روان نوجوانان آگاه است را افشای عمومی کردند.

آسیب زا بودن اینستاگرام برای نوجوانان

پس از آن که وال استریت ژورنال در اوایل این ماه چندین خبر درباره نحوه اطلاع فیسبوک ازضررات اینستاگرام منتشر کرد، این مستندات نیز افشا شدند. بر اساس این خبر اینستاگرام  باعث شده است تا برخی از دختران نوجوان نسبت به تصویر خود احساس بدی داشته باشند. پس از مخالفت روز افزون با این پروژه، فیس بوک این هفته برنامه Instagram Kids را که برای نوجوانان طراحی شده بود، به تعویق انداخت.

آنتیگون دیویس، رئیس امنیت جهانی فیس بوک، در طول جلسه ای، اسناد این تحقیق را مورد اعتراض قرار داد و گفت که این شرکت در تلاش برای شفاف سازی بیشتر یافته های خود، مطالعات داخلی بیشتری را منتشر می کند.

دیویس تأکید کرد که کودکان زیر 13 سال در فیس بوک مجاز به فعالیت نیستند، و 0.5 درصد از نوجوانان در تحقیقات شرکت “افکار خودکشی” خود را به اینستاگرام منتقل کردند، که کمتر از ارقامی است که مجله گزارش داده بود.

سناتور ریچارد بلومنتال، در این جلسه گفت:

“این تحقیقات یک بمب خبری است.”

“این شواهد، گیرا و جذاب است که فیسبوک از تاثیرات مضر نرم افزار خود بر کودکان می داند و این حقایق و یافته ها را پنهان کرده است.”

سناتور تد کروز، از فیس بوک خواست تا تحقیقات کامل خود را در مورد پیوندهای بین اینستاگرام و خودکشی جوانان منتشر کند و گفت:

“شما بخشی از تحقیقات را انتخاب کرده اید که فکر می کنید در حال حاضر به نفع شما است.”

روز دوم این جلسه، برای سه شنبه برنامه ریزی شده است و در آن افشاگر فیس بوک حضور خواهد داشت. انتظار می رود فرد افشاگر روز امروز در مصاحبه ضبط شده با برنامه تلویزیونی “60 دقیقه” هویت خود را فاش کند، که در یک پیش نمایش این زن را کارمند سابق فیس بوک توصیف کرده بود که ده ها هزار صفحه از این تحقیق را افشا کرده بود.

دیویس روز پنجشنبه گفت که فیس بوک از افشا کننده برای انتقال اسناد محرمانه به سناتورها انتقام نخواهد گرفت.

در تحریریه دکتر مایکو سعی بر آنست تا همیشه سه نکته : کاربردی بودن ، جامع بودن و مخاطب محور بودن نوشته ها، در اولویت قرار گیرد. با ما همراه باشید تا آنچه در حوزه سلامت به آن نیاز دارید را بدانید.:)

دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

guest
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها