عامل بالقوه جدیدی که به شدت کرونا کمک می کند شناسایی شد

⏱ زمان مطالعه: 2 دقیقه
به این نوشته امتیاز دهید.

دانشکده علوم زیستی دانشگاه کنت و موسسه ویروس شناسی پزشکی در دانشگاه گوته، فرانکفورت، پروتئینی را شناسایی کرده اند که ممکن است به شکل جدی در شکل گیری شدید کرونا نقش داشته باشد.

SARS-CoV-2 ویروسی است که در تشدید کرونا موثر است. در حالی که بسیاری از افراد در عفونت SARS-CoV-2 فقط علائم خفیفی دارند یا هیچ علامتی ندارند، برخی دیگر دچار بیماری شدید می شوند.

محققان دریافتند که عفونت سلول ها با SARS-CoV-2 منجر به افزایش سطح پروتئینی به نام CD47 در سطح سلول می شود.

این عامل، محرک دفاع سیستم ایمنی بدن است که از سلول ها در برابر تخریب محافظت می کند. CD47 ناشی از ویروس بر روی سطح سلول های آلوده به احتمال زیاد آنها را از شناسایی سیستم ایمنی محافظت می کند و تولید مقادیر بیشتری از ویروس را ممکن می سازد و منجر به ابتلا شدیدتری می شود.

عوامل خطرناک و شناخته شده برای کرونا شدید مانند سن بالا و دیابت با CD47 مرتبط هستند. سطوح بالای CD47 همچنین در فشار خون بالا موثر واقع می شوند، که یک عامل بزرگ برای عوارض کرونا مانند حمله قلبی، سکته مغزی و بیماری کلیوی است.

داده ها نشان می دهد که سن بالا و سطوح بالای CD47 ناشی از ویروس با جلوگیری از پاسخ ایمنی و افزایش آسیب بافتی و ارگان های مرتبط با بیماری، به تشدید کرونا کمک می کند.

از آنجایی که روشهای درمانی CD47 در حال توسعه است، این کشف ممکن است منجر به بهبود درمانهای کرونا شود.

پروفسور مارتین مایکلیس از دانشگاه کنت، گفت: “ما ممکن است عامل اصلی مرتبط با کرونا شدید را شناسایی کرده باشیم. این یک گام بزرگ در مبارزه با این بیماری است و اکنون می توانیم منتظر پیشرفت بیشتر در تولید داروهای درمانی باشیم.”

جیندریش سیناتل، پروفسور دانشگاه گوته فرانکفورت، گفت: “این بینش های اضافی در مورد فرآیندهای بیماری زمینه ساز کرونا ممکن است به ما در تولید درمانهای بهتر و همچنین قدردانی از اهمیت وسعت تحقیقات انجام شده کمک کند. از طریق این راه، ما به پیشرفت بزرگی دست یافتیم و ثابت کردیم که مبارزه با بیماری همچنان ادامه دارد. “

در تحریریه دکتر مایکو سعی بر آنست تا همیشه سه نکته : کاربردی بودن ، جامع بودن و مخاطب محور بودن نوشته ها، در اولویت قرار گیرد. با ما همراه باشید تا آنچه در حوزه سلامت به آن نیاز دارید را بدانید.:)

دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

guest
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها