پیشرفت های COVID-19 چگونه بر آینده پزشکی تأثیر می گذارد؟

⏱ زمان مطالعه: 2 دقیقه
به این نوشته امتیاز دهید.

بیماری همه گیر کرونا ویروس 2019 (COVID-19) تاثیرات ویرانگری جهانی داشته است، اما یکی از نکات مثبت خروج از این بحران، پیشرفت های مراقبت های بهداشتی و پزشکی است.

بهبود توسعه واکسن، مراقبت های بهداشتی از راه دور، فناوری های دیجیتال و پزشکی همگی به مبارزه با کووید-19 کمک کرده اند. این پیشرفت ها همچنین می تواند تأثیر طولانی مدت بر سلامت عمومی، پزشکی و مقابله با همه گیری های آینده داشته باشد.

فناوری های دیجیتال و سلامت عمومی

COVID-19 توسعه فناوری های نوآورانه برای پزشکی و مراقبت های بهداشتی را سرعت بخشیده است. چنین فناوری هایی از نظارت اپیدمیولوژیک و ردیابی تماس گرفته تا مراقبت فردی بیمار را شامل می شود.

اجرای این فناوری‌ها به نظارت و مدیریت شیوع ویروس کرونا و همچنین تشخیص و درمان افرادی که به این ویروس مبتلا شده‌اند کمک کرده است.

هنگامی که ویروس SARS-CoV-2 شروع به گسترش در سراسر جهان کرد، بسیاری از کشورها برنامه هایی را برای شناسایی و ردیابی افرادی که با موارد مثبت ویروس کرونا در تماس بودند, توسعه دادند.

این برنامه‌ها از طریق داده‌های موقعیت یاب GPS با بلوتوث کار می‌کنند و برای آگاه کردن کاربران از نیاز به ایزوله‌سازی پس از تماس با یک مورد مثبت، برای کاهش خطر انتقال مداوم استفاده می‌شوند.

سایر برنامه‌ها، مانند ZOE COVID Symptom Study، اپیدمی کرونا را رصد می‌کنند و می‌توانند به محققان و نهادهای عمومی در ردیابی شیوع ویروس، شناسایی عوامل خطر و هرگونه علائم جدید بیماری کمک کنند.

سایر فناوری ها بیشتر بر سلامت تک تک بیماران  متمرکز شده اند. محققان با استفاده از دستگاه‌هایی مانند ساعت‌های هوشمند توانستند خروجی‌هایی مانند خواب و ضربان قلب را کنترل کنند تا پیش‌بینی کنند که آیا پوشنده به ویروس کرونا مبتلا شده است یا خیر. در این فناوری تغییرات قابل توجه در ضربان قلب در بازه زمانی 7 تا 10 روز قبل از تشخیص مثبت مشخص می شود.

 

در تحریریه دکتر مایکو سعی بر آنست تا همیشه سه نکته : کاربردی بودن ، جامع بودن و مخاطب محور بودن نوشته ها، در اولویت قرار گیرد. با ما همراه باشید تا آنچه در حوزه سلامت به آن نیاز دارید را بدانید.:)

دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

guest
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها