افراد دارای نقص ایمنی ممکن است 4 دوز واکسن کرونا دریافت کنند

⏱ زمان مطالعه: 2 دقیقه
به این نوشته امتیاز دهید.

آژانس بین الملل بهداشت جهانی در دستورالعمل به روز شده گفت، افرادی که دارای نقص ایمنی متوسط یا شدید هستند، ممکن است حداقل شش ماه پس از تزریق سومین واکسن، نوبت چهارم را دریافت کنند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری در دستورالعملی که این هفته منتشر شد، گفت: برخی از افراد دچار نقص ایمنی می توانند دوز چهارم واکسن کووید-19 را دریافت کنند.

طبق دستورالعمل، بزرگسالانی که واکسن‌های را دریافت کرده‌اند و به طور متوسط ​​یا شدید دچار نقص ایمنی هستند، ممکن است حداقل شش ماه پس از تزریق سومین واکسن، دوز چهارم را دریافت کنند.

از سوی دیگر، دریافت‌کنندگان واکسن های معمول، طبق دستورالعمل، «نباید بیش از دو دوز واکسن کووید-19 دریافت کنند».

سازمان غذا و دارو، سومین دوز واکسن را برای افراد دارای نقص ایمنی در ماه اوت مجاز کرد. آژانس این دوز سوم را و نه یک واکسن «تقویت‌کننده» می‌داند، زیرا افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند ممکن است از اولین واکسن‌ها، محافظتی مشابه جمعیت عمومی نداشته باشند.

FDA همچنین اخیراً تزریق واکسن تقویتی را برای هر واکسن کووید-19 که در جهان استفاده می شود و یک استراتژی “مخلوط و مطابقت” برای واکسن های تقویت کننده مجاز کرده است – به افراد اجازه می دهد واکسنی متفاوت از واکسن اولیه خود دریافت کنند.

به نظر می رسد هر واکسن کروناویروس مجاز برای استفاده اضطراری در جهان روی واریانت دلتا کار می کنند، هرچند با کارایی اندکی کاهش یافته است.

دسوزا می‌گوید: «این واقعیت که این واکسن‌های شگفت‌انگیز توانسته‌اند جهش‌های ویروس را حفظ کنند، خبر بسیار خوبی است.

شرکت تولید کننده واکسن فایزر جانسون و جانسون اخیراً اعلام کرد که واکسن آن در یک مطالعه آزمایشگاهی، پاسخ ایمنی “قوی و پایدار” به نوع دلتا که به سرعت در حال گسترش است ایجاد کرده است، که احتمالاً نگرانی‌های دریافت‌کنندگان را در مورد نیاز بالقوه به تزریق تقویت‌کننده کاهش می‌دهد.

 

در تحریریه دکتر مایکو سعی بر آنست تا همیشه سه نکته : کاربردی بودن ، جامع بودن و مخاطب محور بودن نوشته ها، در اولویت قرار گیرد. با ما همراه باشید تا آنچه در حوزه سلامت به آن نیاز دارید را بدانید.:)

دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

guest
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها