احتمال ترکیب دو نوع خطرناک ویروس کرونا و به وجود آمدن ابرسویه “دلمیکرون” در راه است

⏱ زمان مطالعه: 2 دقیقه
به این نوشته امتیاز دهید.

مدیر ارشد پزشکی مدرنا هشدار داده است: اگر نوع “اومیکرون” و “دلتا” به طور همزمان فردی را آلوده کنند، ابرسویه جدیدی به نام “دلمیکرون” ایجاد خواهد شد.

به نقل از خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم؛ کشورهای جهان هنوز با نوعی از کروناویروس دست و پنجه نرم می‌کنند، که گفته می‌شود بسیار مسری‌تر از دلتاست؛ اما اکنون موج تازه‌ای در ایالات متحده آمریکا و اروپا به دلیل شیوع ویروس کرونا آغاز شده که مقصر آن احتمالاً ترکیبی از دو سویه ویروس کرونا یعنی “دلتا” و “اومیکرون” باشد.

این سویه جدید “دلمیکرون” نام گرفته؛ ترکیبی از انواع دلتا و اومیکرون ویروس کرونا که می‎تواند سریع‌تر منتقل شود.

ویروس اومیکرون

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، سویه اومیکرون ویروس کرونا که 73 درصد از عفونت‌های جدید هفته گذشته را در آمریکا تشکیل می‌دهد، به نوع غالب در ایالات متحده تبدیل شده است.

در انگلیس، موارد روزانه کرونا برای نخستین بار در روز چهارشنبه از مرز 100 هزار نفر گذشت که به اومیکرون نسبت داده شده است. با این حال، علائم خفیف‌تر از انواع قبلی است و کمتر احتمال دارد که باعث بستری شدن در بیمارستان شود.

دلمیکرون چیست؟

اومیکرون یک فرم جهش یافته از ویروس کرونا است که اولین بار ماه گذشته در آفریقای جنوبی شناسایی شد. این نوع با سرعتی زیاد گسترش می‌یابد، اما گفته می‌شود علائم آن، در حال حاضر، خفیف‌تر از نوع دلتا است. میزان مرگ و میر نیز کمتر است.

دکتر پل برتون، مدیر ارشد پزشکی مدرنا هشدار داده است:

اگر نوع اومیکرون و دلتا به طور همزمان فردی را آلوده کنند، ابرسویه جدیدی به نام “دلمیکرون” ایجاد خواهد شد.

وی به دیلی میل گفت:

داده‌ها و مقالاتی که از آفریقای جنوبی در اوایل این همه‌گیری منتشر شد، نشان می‌دهد که افراد، به‌ویژه بیمارانی که دارای نقص سیستم ایمنی هستند، می‌توانند به هر دو گونه ویروس (یعنی دلتا و اومیکرون) آلوده شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

در تحریریه دکتر مایکو سعی بر آنست تا همیشه سه نکته : کاربردی بودن ، جامع بودن و مخاطب محور بودن نوشته ها، در اولویت قرار گیرد. با ما همراه باشید تا آنچه در حوزه سلامت به آن نیاز دارید را بدانید.:)

دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

guest
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها