چرا کووید-19 می‌تواند بر گوش داخلی تأثیر بگذارد و چه معنایی برای افراد مبتلا به کووید طولانی دارد؟

⏱ زمان مطالعه: < 1 دقیقه
به این نوشته امتیاز دهید.

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که گوش بخشی دیگر از بدن ما است که مستعد عفونت با ویروس کرونا است. برای این تحقیق، دانشمندان مدل‌های سلولی جدیدی از گوش داخلی ایجاد کردند و از بافت گوش داخلی انسان بالغ که به سختی به دست می‌آمد استفاده کردند. محققان همچنین دریافتند که این ویروس می‌تواند دو نوع سلول در گوش داخلی به نام‌های شوان و سلول‌های مویی را آلوده کند.

کاهش شنوایی پس از COVID-19 قبلاً مشاهده شده است، اما تحقیقات جدید مؤسسه فناوری ماساچوست (MIT) و چشم و گوش ماساچوست توانسته است آنچه را که در هنگام حمله ویروس کرونا به گوش داخلی اتفاق می‌افتد تجزیه و تحلیل کند. این مطالعه که اخیراً در ژورنال Communications Medicine Trusted Source منتشر شده است، مدل‌های سلولی گوش داخلی انسان و بافت گوش داخلی انسان بالغ مبتلا به عفونت کرونا را تجزیه و تحلیل می‌کند تا بفهمد چه تاثیری ممکن است داشته باشد.

یافته‌ها نشان می‌دهد که گوش بخشی دیگر از بدن ما است که مستعد عفونت به کرونا است. دکتر یوری آگراوال، پروفسور گوش و حلق و بینی، گفت: «این مقاله شواهد بسیار قانع‌کننده‌ای ارائه می‌کند که کرونا گوش داخلی را آلوده می‌کند و ممکن است به طور علتی با علائم شنوایی و تعادل در تعدادی از بیماران مبتلا به عفونت COVID-19 مرتبط باشد.»

 

در تحریریه دکتر مایکو سعی بر آنست تا همیشه سه نکته : کاربردی بودن ، جامع بودن و مخاطب محور بودن نوشته ها، در اولویت قرار گیرد. با ما همراه باشید تا آنچه در حوزه سلامت به آن نیاز دارید را بدانید.:)

دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

guest
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها