مردم اعتماد کمی نسبت به واکسن های کرونا دارند

⏱ زمان مطالعه: 2 دقیقه
به این نوشته امتیاز دهید.

از آغاز همه‌گیری، مراکز واکسیناسیون میلیونها دوز واکسن کووید-19 را استفاده کرده‌اند. در این مورد، ما با متخصصان پزشکی در مورد اینکه چگونه دانشمندان واکسن‌های کرونا را با این سرعت و بدون به خطر انداختن ایمنی ساختند صحبت می‌کنیم.

ویروس کرونا، برای اولین بار در سال 1398 شناسایی شد. در سال 1399 نیز، واکسن فایزر اولین واکسن بود که مجوز استفاده اضطراری را از سازمان غذا و دارو دریافت کرد.

ایجاد یک واکسن در کمتر از 1 سال کار کمی نیست. در حالی که همه‌گیری ویروس کرونا، پوشیدن ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی را به حالت عادی تبدیل کرد، همکاری جهانی برای تحقیق و توزیع واکسن را نیز تحریک کرد.

با این حال، واکسن تنها در صورتی مؤثر است که افراد مایل به دریافت آن باشند. با توسعه سریع تحقیقات، برخی ممکن است نگران این باشند که واکسن عجولانه تولید شده است، و با این نگرانی‌ها، تردید هایی علیه واکسن ایجاد می‌شود.

مطالعه‌ای که در سال 1399 منتشر شد، 19 کشور را برای بررسی پذیرش واکسن‌های کرونا مورد بررسی قرار داد. محققان دریافتند که تنها 71.5 درصد از مردم به مصرف واکسن کووید-19 فکر می کنند و تنها 48.1 درصد در صورت توصیه پزشک، آن را مصرف می کنند.

تا اوایل سال 1400، شرکت های تولید کننده واکسن کرونا بیش از 7 میلیارد دوز واکسن کووید-19 را در سراسر جهان تحویل داده بودند. با این حال، تردید علیه واکسن همچنان وجود دارد.

طبق یک نظرسنجی در حال انجام، 16 درصد از مردم «قطعاً» واکسن را دریافت نمی کنند. زیرا اعتمادی به ماهیت کلی واکسن ندارند.

با توجه به اینکه ساخت سریع ترین واکسن تاریخ، مربوط به واکسن اوریون است و ساخت آن 4 سال طول کشید، طبیعی است که نسبت به ایمنی و اثربخشی واکسن جدید نگرانی داشته باشیم.

دکتر سام سان مقیم ارشد در کالج پزشکی بیلور در هیوستون و مدیر بنیاد inDemic، یک سازمان غیرانتفاعی است که اطلاعاتی در مورد COVID-19 ارائه می‌کند.

او به خبرگزاری های رسمی گفت که شفافیت در سراسر فرآیند واکسن، کلیدی برای رفع بی اعتمادی نابجا و ایجاد سلامت عمومی خواهد بود.

در تحریریه دکتر مایکو سعی بر آنست تا همیشه سه نکته : کاربردی بودن ، جامع بودن و مخاطب محور بودن نوشته ها، در اولویت قرار گیرد. با ما همراه باشید تا آنچه در حوزه سلامت به آن نیاز دارید را بدانید.:)

دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

guest
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها