افراد مبتلا به اضطراب و افسردگی ممکن است به یک دوز واکسن تقویت کننده کرونا نیاز داشته باشند

⏱ زمان مطالعه: 1 دقیقه
به این نوشته امتیاز دهید.

با توجه به افزایش خطر، افراد مبتلا به بیماری روانی شدید نیز واجد شرایط دریافت واکسن تقویت کننده برای کرونا هستند.
سلامت جسمی و روانی دست به دست هم می دهند، و منبع مورد اعتماد تحقیقات پیوسته به ارتباط قوی ذهن و بدن اشاره می کند. در سال 2019، CDC تخمین زد که تقریباً 1 نفر از هر 5 بزرگسال در دنیا با یک بیماری روانی زندگی می کردند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) اختلالات سلامت روان، از جمله افسردگی و اسکیزوفرنی را به فهرست شرایط بهداشتی که خطر ابتلا به کرونا شدید را در افراد افزایش می‌دهد، اضافه کرد. این افزوده که در 14 اکتبر انجام شد، اهمیت واکسینه شدن برای افراد مبتلا به اختلالات خلقی را در برابر COVID-19 نشان می‌دهد. با توجه به افزایش خطر، افراد مبتلا به بیماری روانی شدید نیز واجد شرایط دریافت واکسن تقویتی هستند.

در سال 2019، CDC تخمین زد که تقریباً 1 نفر از هر 5 منبع مورد اعتماد در ایالات متحده (51.5 میلیون) با یک بیماری روانی زندگی می کردند که 13.1 میلیون نفر از آنها یک بیماری روانی جدی داشتند که به طور قابل توجهی با زندگی و توانایی عملکرد فرد تداخل می کند. منبع اعتماد داده نشان می دهد که این تخمین ها از سال 2019 به طور قابل توجهی افزایش یافته است، زیرا این بیماری همه گیر باعث استرس بی امان در مورد COVID، تعطیلی مشاغل و مدارس همراه با بی ثباتی اقتصادی و مالی شده است.

«تحقیقات یک سال و نیم گذشته همچنین نشان داده است که اسکیزوفرنی خارج از سن، یکی از بزرگترین عوامل خطر مرگ ناشی از COVID-19 است.
بنجامین میلر، روانشناس، کارشناس سلامت روان و رئیس Well Being Trust می‌گوید، من خوشحال هستم که CDC این موضوع را به گونه‌ای تشخیص دهد که به نفع جوامعی باشد که اغلب نادیده گرفته می‌شوند.

در تحریریه دکتر مایکو سعی بر آنست تا همیشه سه نکته : کاربردی بودن ، جامع بودن و مخاطب محور بودن نوشته ها، در اولویت قرار گیرد. با ما همراه باشید تا آنچه در حوزه سلامت به آن نیاز دارید را بدانید.:)

دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

guest
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها