bars

ورود

متخصص پزشک عمومی

مرکز اکسیژن درمانی هایپربار تریتا

مرکز اکسیژن درمانی هایپربار تریتا

5

0 نظر

+10 خدمت موفق

بیمه:

آزاد

دریافت نوبت و مشاوره آنلاین راهنمای دریافت نوبت
شروع فرایند نوبت دهی

آدرس و اطلاعات تماس

تخصص های مرتبط پزشک

پزشک عمومی

معرفی مرکز اکسیژن درمانی هایپربار تریتا

اکسیژن درمانی هایپرباریک یک روش راحت، بدون درد و ضرر است که با استفاده از قرار گرفتن افراد در اتاقکی کپسول مانند، روند درمان زخم ها و عوارض بیماری ها را بهبود می بخشد. اکسیژن تراپی بیمارستان تریتا با استفاده از به روزترین تکنولوژی دنیا به بیماران و سایر افراد مانند ورزشکاران در درمان انواع بیماری ها و افزایش سطح انرژی کمک می کند. در صورتی که نیاز به مشاوره ی رایگان داشته باشید می توانید با متخصصان این بیمارستان مشورت نمایید. درمان با استفاده از اکسیژن پرفشار در این مرکز کاربردهای زیادی برای سلامت افراد دارد که در ادامه با آن ها بیشتر آشنا می شویم.

اکسیژن درمانی هایپرباریک بیمارستان تریتا

اکسیژن درمانی چیست؟

بیماران در روش اکسیژن تراپی هایپرباریک در فشار های بالاتر از فشار محیط، اکسیژن را با غلظت بیشتری دریافت می کنند که به بدن در بهبود زخم ها (دیابتی، واریس، آسیب دیدگی ورزشی، مسمومیت با گاز و...) و بازیابی سلامت کمک می کند. عوارض این روش بسیار محدود است و بیماران در بیمارستان تریتا پیش از شروع درمان توسط پزشک متخصص معاینه می شوند تا از سلامت لازم برای استفاده از دستگاه اطمینان حاصل شود. این نکته نیز قابل ذکر است که در طول استفاده از این دستگاه، یک پرستار همراه بیمار است.

انواع کاربردهای اکسیژن درمانی هایپرباریک

اتاقک هایپر باریک مولتی چنبر امکان استفاد همزمان چند نفره را فراهم می کند. به این ترتیب در معرض اکسیژن بودن در فشار های بالا باعث اکسیژن رسانی بیشتر به اندام های هدف می شود که این موضوع مزایای متعددی را به همراه دارد ازجمله:

 • درمان زخم های عفونی، دیابتی و جراحی
 • درمان عوارض کرونا مانند تنگی نفس، سرفه، نداشتن حس بویایی و چشایی، ضعف و خستگی
 • افزایش رشد و تکثیر سلولی برای جوانسازی پوست، رفع عوارض شیمی درمانی و رادیوتراپی
 • درمان انواع سوختگی
 • درمان مسمومیت با گاز مونوکسید کربن

اکسیژن تراپی هایپرباریک

آیا اکسیژن درمانی هایپرباریک ضرر دارد؟

خیر. خوشبختانه با انجام معاینات اولیه توسط پزشک متخصص و همراهی یک پرستار در طول انجام فرآیند هیچ گونه مشکلی برای فرد ایجاد نمی شود. در این روش افراد به صورت کنترل شده در معرض اکسیژن در فشار محیطی بالاتری قرار می گیرند که هیچ گونه آسیبی به بدن نمی رساند. خاصیت درمانی این روش در اکسیژن رسانی بهتر و بیشتر به بافت هاست که این موضوع کمک می کند تا فرآیند بهبودی تسریع یابد. 

البته تمام اکسیژن در لحظه جذب نمی شود و بدن به اندازه ی ظرفیت خود اکسیژن را جذب می کند. میزان اضافی اکسیژن خود و در پلاسمای افراد ذخیره می شود تا در مواقع مورد نیاز مصرف گردد.

تعداد جلسات و مدت درمان با اکسیژن تراپی پرفشار

هر جلسه ی اکسیژن درمانی 110 دقیقه طول می کشد که در طول آن بیماران که به صورت چند نفره در اتاقک دستگاه هایپربار قرار می گیرند، می توانند فیلم و یا کارتون هم تماشا کنند. تعداد جلسات کاملا وابسته به این موضوع است که نوع بیماری و تشخیص پزشک چیست.

اکسیژن درمانی با دستگاه هایپربار بیمارستان تریتا

4 مزیت اصلی اکسیژن درمانی چیست؟

 • اولین و مهم ترین مزیت این روش بهبود انواع زخم است که در ادامه با چگونگی آن به صورت کامل تر آشنا می شویم.
 • دومین کاربرد مهم هایپرباریک تحریک رگ زایی منطقه آسیب دیده است که با افزایش گردش خون به ترمیم ناحیه آسیب دیده کمک می کند.
 • سومین اثر مهم اکسیژن پرفشار بر بدن رفع عفونت هاست. از آنجایی که اکسیژن پرفشار می تواند باعث بهبود گردش خون شود، بنابراین به بهبود جذب آنتی بیوتیک نیز کمک می کند. درنهایت این روش باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و خنثی سازی سم بسیاری از باکتری ها می شود.   
 • چهارمین مزیت اصلی اکسیژن ترابی، رفع مسمومیت های کربن منوکسید است. به کمک این روش به صورت کاملا موثر منوکسید کربن از هموگلوبین های خود جدا شده و اکسیژن جایگزین آن می گردد. از آنجا که میزان ترکیب پذیری هموگلوبین با گاز منوکسید 200 برابر بیشتر از اکسیژن است به همین دلیل فرآیند سم زدایی خون به صورت طبیعی به سختی انجام می شود. اکسیژن تراپی هایپرباریک در درمان سریع تر این مسمومیت بسیار موثر خواهد بود.

اکسیژن درمانی پرفشار چگونه زخم را درمان می کند؟

زخم ها به سه دلیل ممکن است برای مدت طولانی درمان نشوند:

 1. اکسیژن رسانی به صورت کافی انجام نمی شود.
 2. خون رسانی به اندازه ی کافی نیست.
 3. بافت زخم عفونی شده است.

در این شرایط اکسیژن درمانی می تواند نیاز به اکسیژن را رفع کند، چرخه ی سلولی را افزایش دهد و همچنین به بهبود کلاژن سازی کمک کند. بنابراین اکسیژن پرفشار می تواند به رفع زخم های مقاوم کمک شایانی کند. اکسیژن اضافی که در طی اکسیژن تراپی وارد بدن می شود در مایع پلاسما ذخیره می شود تا سلامت فرد را بهبود بخشد.

اکسیژن تراپی هایپرباریک داخل دستگاه

اکسیژن درمانی سرطان و شیمی درمانی

شیمی درمانی برای از بین بردن سلول های فعال سرطانی انجام می شود اما در حین این کار به سایر سلول های بدن هم آسیب می زند و باعث ریزش مو، کاهش مخاط، ایجاد زخم در دهان و ... می شود. از آنجایی که اکسیژن تراپی بر افزایش رشد سلولی کمک می کند، بر کاهش عوارض شیمی درمانی نیز موثر است. به این معنا که تنها سلول های بدن و نه سلول های سرطانی را تحت تاثیر قرار داده و همچنین در کاهش رشد و تکثیر سلول های سرطانی تاثیرگذار است. گاها تعدادی از سلول های سرطانی به دلیل نقص در متابولیسم فعالیت کمتری دارند و داروی شیمی درمانی به خوبی آنها را هدف قرار نمی دهد. اکسیژن تراپی باعث افزایش متابولیسم این سلول ها شده و به این ترتیب اثر بخشی داروی شیمی درمانی را در موارد خاص بهبود می بخشد.

متخصصان اکسیژن درمانی هایپرباریک بیمارستان تریتا

ورزش و اکسیژن درمانی هایپرباریک

سطح اکسیژن بالاتر در بدن می تواند به ارتقای عملکرد فرد در ورزش کمک کند. زمانی که اکسیژن وارد بافت های بدن می شود (در هر ورزشی) تمرکز، آرامش و قوای جسمی فرد را افزایش می دهد. در هنگام ورزش با سطح اکسیژن پایین بدن یک سری مواد مضر مثل اسید لاکتیک تولید می کند که می توانند آسیب زننده باشند. اگر افراد در فاصله ی دو ساعت پیش از ورزش و همچنین سه ساعت پس از آن در دستگاه هایپرباریک قرار گیرند از ترشح این مواد مضر جلوگیری شده و همان میزان کم ترشح شده هم رفع می شود. معمولا ورزشکاران پیش از رویدادهای مهم ورزشی (دو ساعت پیش از رقابت یا تمرین) از اکسیژن تراپی استفاده می کنند تا سطح انرژی خود را به بالاترین حد ممکن برسانند.

استفاده از اکسیژن درمانی پر فشار به افراد نه تنها در بهبود عملکرد بدن و انرژی کمک می کند بلکه در کاهش افکار منفی و ترس از نتیجه ی مسابقه یا رقبا هم موثر است. درواقع امروزه اکسیژن پرفشار به صورت گسترده از سوی ورزشکاران جهان مورد توجه قرار گرفته چراکه روشی طبیعی و بدون ضرر است که به افزایش عملکرد، انرژی و بهبود آسیب های ورزشی آن ها کمک زیادی می کند.

نوبت دهی اکسیژن تراپی هایپرباریک بیمارستان تریتا

در بیمارستان تریتا اکسیژن درمانی به کمک جدید ترین دستگاه ها انجام می شود. دستگاه هایپرباریک به صورت مولتی چنبر بوده و امکان استفاده چند نفر به صورت همزمان را دارد. قبل از انجام این روش، شما توسط پزشک متخصص ویزیت می شوید تا از آمادگی شما برای استفاده از این دستگاه، اطمینان حاصل گردد. در طی فرآیند اکسیژن تراپی، یک پرستار و نیروهای تکنسین دستگاه به صورت کامل بر روند درمانی شما نظارت دارند تا بهترین عملکرد حاصل گردد. نوبت دهی اکسیژن تراپی هایپرباریک در سامانه دکتر مایکو به صورت کاملا آنلاین انجام می شود. جهت ثبت نوبت می توانید از طریق همین صفحه اقدام کنید.

اکسیژن تراپی هایپرباریک بیمارستان تریتا

بیشتر بخوانید