واکسن کرونا به طور تاثیرگذاری از مرگ و میر جلوگیری کرده است

⏱ زمان مطالعه: 2 دقیقه
به این نوشته امتیاز دهید.

یک مطالعه جدید تخمین می زند که واکسن ها از 140،000 مرگ در ماه های اولیه 2021 جلوگیری کرده است.

علاوه بر این، ممکن است از 3 میلیون مورد دیگر نیز جلوگیری کند.

کارشناسان می گویند واکسن ها قابل اطمینان ترین روش ما برای کنترل همه گیری هستند.

با این حال، نرخ دریافت واکسیناسیون کاهش یافته است.

همه داده ها و آمار بر اساس داده های عمومی در زمان همه گیری است. برخی از اطلاعات ممکن است قدیمی باشند. از صفحه مرتبط با ویروس کرونا دیدن کنید و به صورت زنده بروز رسانی های ما را دنبال کنید تا آخرین اطلاعات مربوط به همه گیری کرونا  را مشاهده  کنید.

یک مطالعه جدید منتشر شده در مجله Health Affairs تخمین می زند که در ماه های اخیر از سال 2021، واکسیناسیون اولیه کرونا در چندین قاره جهان از تقریبا 140،000 مرگ جلوگیری کرده است.

علاوه بر این، ممکن است از نزدیک به 3 میلیون مورد ابتلا به این بیماری نیز جلوگیری کرده باشد.

در حالی که انتظار می رود واکسن ها نحوه انتقال ویروس را کند کرده و زندگی های بسیاری را نجات دهند, اما مشخص نیست که استفاده از آنها چقدر بر میزان مرگ و میر تأثیر می گذارد.

این مطالعه با هدف ارزیابی ارتباط بین میزان واکسیناسیون در سطح جهان و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در 5 ماه اول و در زمان دسترس بودن واکسن ها انجام شد.

برای مطالعه ارتباط بین میزان واکسیناسیون و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا، گروهی از محققان از دانشگاه ایندیانا مدل هایی را برای تخمین تعداد مرگ و میرها بدون واکسیناسیون ایجاد کردند.

از داده های واکسن کرونا بلومبرگ برای تعیین تعداد دوز واکسن در هر کشور استفاده شد.

بر اساس داده ها واکسن ها “به طور قطع” از بستری شدن در بیمارستان جلوگیری می کنند و حتی در برابر ویروس دلتا جان افراد را نجات می دهند.

در تحریریه دکتر مایکو سعی بر آنست تا همیشه سه نکته : کاربردی بودن ، جامع بودن و مخاطب محور بودن نوشته ها، در اولویت قرار گیرد. با ما همراه باشید تا آنچه در حوزه سلامت به آن نیاز دارید را بدانید.:)

دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

guest
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها