بهترین موقع برای خواب چه زمانی است؟

⏱ زمان مطالعه: 2 دقیقه
به این نوشته امتیاز دهید.

محققان می گویند خوابیدن بین ساعت 10 شب تا ساعت 11 شب بهترین زمان برای سلامت قلب است. آنها می گویند که زمان خواب بهینه با ریتم های شبانه روزی و قرار گرفتن در معرض نور روز مطابقت دارد.

کارشناسان می گویند داشتن یک برنامه منظم قبل از خواب، و همچنین ورزش و غذا خوردن در زمان های مناسب، می تواند به شما کمک کند در یک ساعت سالم بخوابید.

برای بسیاری از افراد، زمان خواب زمانی است که از خستگی خوابشان ببرد..

با این حال، محققان می گویند که در واقع زمان ایده آل برای رفتن به خواب به خاطر سلامت قلب بازه زمانی 10 تا 11 شب است.

طبق یک مطالعه جدید در بریتانیا، اگر می خواهید از قلب خود محافظت کنید، باید در تایم مشخص بخوابید.

دکتر دیوید پلانز، نویسنده این مطالعه و مدرس ارشد علوم اعصاب سازمانی می گوید: “مطالعه ما نشان می دهد که زمان بهینه برای خوابیدن در یک نقطه خاص از چرخه 24 ساعته بدن است و ایجاد نقص در این چرخه ممکن است برای سلامتی مضر باشد.

” دانشگاه اکستر در بیانیه ای مطبوعاتی اعلام کرد که خطرناک ترین زمان برای خواب بعد از نیمه شب است، به این دلیل که ممکن است احتمال بیشتر خوابیدن را بیشتر کند، که ساعت بدن را تنظیم مجدد می کند.

پلانز توضیح داد: “بدن دارای یک ساعت داخلی 24 ساعته به نام ریتم شبانه روزی است که به تنظیم عملکرد فیزیکی و ذهنی کمک می کند.

در حالی که ما نمی توانیم از مطالعه خود نتیجه گیری کنیم، اما نتایج نشان می دهد که خواب زود هنگام یا دیر وقت ممکن است باعث اختلال در ساعت بدن و پیامدهای نامطلوب برای سلامت قلب و عروق شود.

دکتر توماس کیلکنی، مدیر داروی خواب در بیمارستان دانشگاه استاتن آیلند در نیویورک افزود: مطالعات نشان داده است که افراد کم خواب به هر دلیلی عمر کوتاه تری دارند.

او همچنین افزود: این گزارش حتی یک قدم فراتر می رود تا نشان دهد زمان شروع خواب می تواند به سلامت قلب و عروق کمک کند و اگر خیلی زود یا خیلی دیر بخوابید، خطرات قلبی عروقی را افزایش می دهد. 

در تحریریه دکتر مایکو سعی بر آنست تا همیشه سه نکته : کاربردی بودن ، جامع بودن و مخاطب محور بودن نوشته ها، در اولویت قرار گیرد. با ما همراه باشید تا آنچه در حوزه سلامت به آن نیاز دارید را بدانید.:)

دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

guest
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها