«گرد درخشنده» که روی کیک ها پاشیده می شود می تواند سمی باشد

⏱ زمان مطالعه: 2 دقیقه
4/5 - (1 امتیاز)

اغلب به آن گرد براق می گویند و می تواند کمی درخشش به تزیینات کیک شما اضافه کند. اما مقامات بهداشتی هشدار می دهند که ممکن است حاوی فلزات سنگین سمی باشد که نباید خورده شوند.

گرد براق برای افزودن زرق و  برق یا رنگ به دسرها استفاده می شود. با این حال، چند مورد در سال‌های 2018 و 2019 نوعی از مسمومیت با فلزات سنگین مرتبط با کیک‌های تجاری و خانگی تزیین شده با گرد براق را مشاهده کردند. محققان دریافتند این گرد درخشندگی غیر خوراکی مورد استفاده در این کیک‌ها حاوی سطوح بالایی از مس، سرب و سایر فلزات بود.

برچسب ایمنی بهتر مورد نیاز است

آدرین اتینگر، سرپرست تیم تحقیقاتی سازمان غذا و دارو، توضیح داد: «نسخه‌های درجه غذایی، نسخه‌های خوراکی و نسخه‌های غیرخوراکی وجود دارد و متاسفانه، این دو اشتباه گرفته شده و مورد سوء استفاده قرار گرفته‌اند، و برچسب‌ها همیشه صریح نیستند.»

اتینگر فکر می کند که برخی افراد روی برچسب “غیر سمی” را می بینند و تصور می کنند خوردن آن بی خطر است، اما غیر سمی به معنای خوراکی نیست.

او اضافه کرد که وقتی کیک می‌خرید یا آن را درست می‌کنید، کسانی که آن را می‌خورند به درستی تصور می‌کنند که خوردن آن بی‌خطر است و نانوایان، حرفه‌ای یا غیر حرفه‌ای، می‌توانند با برچسب روی این محصولات گمراه شوند.

اتینگر می‌گوید: «این واژه‌ها در اینجا معنایی دارند، اما تفاوت‌ها ظریف هستند. “بنابراین وقتی کسی غیر سمی می بیند، من فکر می کنم که این بدان معنی است که بی خطر است.”

اتینگر فکر می‌کند که بسیاری از بچه‌ها توسط این محصولات بیمار شده‌اند، اما موارد آنها تشخیص یا گزارش نشده است. او گفت که اشتباه خواندن و درک نادرست این برچسب ها یک اشتباه آسان است.

دکتر رابرت گلاتر، پزشک اورژانس در بیمارستان شهر نیویورک گفت: «نکته اصلی این است که برچسب هایی که نشان می دهد یک محصول غیرسمی است، لزوماً به معنای ایمن بودن محصول برای مصرف نیست.

وی همچنین افزود: «از نقطه نظر بهداشت عمومی، برچسب‌گذاری واضح و مختصر که نشان می‌دهد محصولات غیرخوراکی برای مصرف انسان ایمن نیستند، برای جلوگیری از بیماری و مسمومیت‌های غیرعمدی مبتنی بر فلز ضروری است.»

او گفت که آموزش عمومی، شیرینی پزان تجاری و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی در مورد خطرات احتمالی فلزات مورد استفاده در تهیه غذا ضروری است.

استفاده از گرد براق در محصولات پخته شده خانگی و تجاری یک روند رو به رشد است. گلاتر گفت، اما همه چیزهایی که زرق و برق می‌کنند برای خوردن بی‌خطر نیستند.

در تحریریه دکتر مایکو سعی بر آنست تا همیشه سه نکته : کاربردی بودن ، جامع بودن و مخاطب محور بودن نوشته ها، در اولویت قرار گیرد. با ما همراه باشید تا آنچه در حوزه سلامت به آن نیاز دارید را بدانید.:)

دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

guest
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها